Moje
Otehotnenie
1. Trimester
2. Trimester
3. Trimester
Pôrod
Bábatko
Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk


Moje
Otehotnenie
1. Trimester
2. Trimester
3. Trimester
Pôrod
Bábatko
Zdravie

  35. Týždeň
3. Trimester – 35. Týždeň (9. Mesiac). Do normálneho termínu pôrodu zostávajú už len 3 týždne. Môže to byť stále však ešte aj 5 týždňov, keďže normálna dĺžka tehotenstva je 38 až 42 týždňov. Keby sa však bábätko narodilo v tomto týždni, bolo by už takmer zrelé a nemalo by mať vážnejšie problémy. Bude samozrejme menšie, ako keby sa narodilo okolo 40 týždňa, pretože v posledných týždňoch tehotenstva bábätko priberá až štvrť kila za 7 dní. V 35. týždni je priemerná váha bábätka okolo 2300 gramov (2.3kg) a je dlhé asi 46 cm. Výška maternice by mala byť okolo 35 cm. Do tohto týždňa tehotenstva by ste mala v priemere pribrať okolo 11 až 14 kg.


Veľa budúcich mamičiek má toho v 35. týždni už dosť a želajú si, aby sa tehotenstvo už skončilo. Brucho je veľké, bábätko občas bolestivo kope, dostavujú sa kŕče aj falošné kontrakcie. Zdá sa, že nie je dosť miesta ani na dýchanie. Mala by ste jesť malé porcie jedál, ale o to častejšie.


V 35. týždni sa robí test na Streptokoka skupiny B, čo je baktéria, ktorá osídľuje ženské vonkajšie pohlavné orgány. Táto baktéria neznamená infekciu a nespôsobuje žiadne problémy mame, môže však spôsobiť novorodenecký zápal pľúc alebo dokonca až sepsu, čo je infekcia v celom tele bábätka s možným zlyhaním orgánov (menej ako 1% u GBS pozitívnych mám). Preto, ak je tento test pozitívny (čo je približne až u 40% tehotných žien), rodiacej žene sa podajú intravenózne antibiotiká, ktoré túto baktériu spoľahlivo z pôrodného kanála odstránia. Viac v článku o infekčných komplikáciách tehotenstva.34. Týždeň 36. Týždeň

Moje
Otehotnenie
1. Trimester
2. Trimester
3. Trimester
Pôrod
Bábatko
Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk | @ | |