TehotenskáKalkulačka.sk

  Prihlásenie
  Registrácia
  Domov
  Mobil
  Všetky Diskusie
  Galéria
  Otehotnenie
  1. Trimester
  2. Trimester
  3. Trimester
  Pôrod
  Pôrodnica
  Bábatko
Ultrazvuk
Magnetická Rezonancia
ZdravieChudneme po pôrodeAdmin
Admin
..

..

..

..

Vlož foto
Takmer každá žena po pôrode zistí, že jej váha je o niečo vyššia ako pred otehotnením.. Toto je samozrejme spôsobené energetickými zásobami, ktoré telo nadobudlo počas tehotenstva a ktoré sú mimoriadne dôležité pre normálny priebeh tehotenstva. Po pôrode sa váha šestonedieľky zníži o váhu bábatka, placenty a plodovej vody. Stále však pretrváva váha zvýšeného objemu telových tekutín a tuku a takisto na váhe pridáva novovytvárané materské mlieko. Objem krvi a ostatných telových tekutín sa rýchlo vrátia do predtehotenského stavu, avšak tuk, s tým bude treba bojovať.

Dojčenie je ideálny spôsob chudnutia po pôrode. Je extrémne energeticky náročné a mamy, ktoré svoje deti dojčia chudnú o niečo ľahšie a rýchlejšie. Dojčenie má okrem toho mnoho ďalších výhod ktoré popisujeme v článku o dojčení.

Chudneme po tehotenstveTakže ako sa zbaviť prebytočných kíl po pôrode? Je potrebné si uvedomiť základnú energetickú rovnicu. Energia prijímaná našim telom vo forme jedla a pitia sa musí rovnať energii našim telom vydávanej pre udržanie súčasnej váhy.
To znamená ak prijímame viac energie ako spotrebujeme - priberáme.
Ak prijímame menej energie ako spotrebujeme - chudneme.
Rovnica má dve strany - príjem a výdaj energie. Pre úspešné chudnutie je potrebné upraviť obidve strany. To znamená, ak chceme schudnúť musíme prijímať menej a vydávať viac energie. Prijímať menej energie znamená vyvarovať sa vysokokalorických jedál ako napríklad jedlá s vysokým obsahom tukov - hamburgery, bravčové mäso, slanina, smažené jedlá ako napríklad hranolky, prípadne jesť menšie porcie, nepiť vysoko sladené nápoje ako džúsy, coca-colu a iné na cukor bohaté nápoje a dezerty. Vydávať viac energie znamená zvýšiť dennú fyzickú aktivitu ako napríklad ísť každy deň na dlhšiu prechádzku alebo si ísť zaplávať, na bicykel alebo pre zdatnejších zabehať a podobne. Dôležitá je pravidelná aktivita, aspoň 5 krát do týždňa.

Ako zistiť či mám nadváhu a aká je moja ideálna váha? Koľko nadbytočných kilogramov tuku mám na sebe? Čo musím urobiť pre to aby som schudla na ideálnu váhu a ako dlho to potrvá? Na tieto a ďalšie otázky Vám odpovie naša kalkulačka chudnutia s podrobnými doporučeniami.

Výpočet BMI a doporučenia

Chudneme


face.png
1/2/22, 19:40:50
Jedálniček
face.png
13/2/19, 13:33:54
Obnovena kalkulacka BMI
face.png
7/1/18, 21:07:58
Skvelý článok! Tejto problematike sme sa venovali aj v tomto článku: http://www.schudnutrychlo.sk/2018/01/06/ako-schudnut-pri-kojeni/
face.png
31/7/17, 19:10:13
Pripravujeme seriu clankov o roznych dietach a chudnuti poporode.
face.png
2/10/16, 12:19:14
Ahojte ešte potrebujem narásť 45 cm a budem mať BMI v poriadku... :)
face.png
24/2/16, 19:31:33
Ahojte, ja som pri prvom za rok schudla co som pribrala.Cvicit som nemohla lebo som potom mala menej mliecka.Kojila som do 2 let. Vsetko bolo v poriadku a asi po mesiaci sa mi zvetsilo brusko a ne a ne sa ho zbaviť. Cviceni nezabiera. Je to ako bych bola v 3 mesiaci tehu. Mate s tym skúsenosť?
face.png
30/4/15, 19:32:20
Ahoj! Ja tiež kojím a mám pocit, že váha ide skôr hore než dole. Takže to môže byť aj tým. Telo potrebuje viacej stravy. Ja dokonca niekedy jedávam viacej, ako keď som bola tehotná... V podstate som však so svojou váhou spokojná, malinká má ešte iba 2 mesiačiky, tak to teraz nechcem riešiť. Bojím sa, že by som prišla o mliečko :-( . Jediné, čo mi vadí je, že mi ostalo dosť veľké bruško. Vyzerám, akoby som bola ešte stále v tom. Cca 5-ty mesiac :-( . Niekedy si pripadám otrasne, ale viem že keď dávam malinkej moje mliečko, je to to najlepšie, čo pre ňu môžem urobiť :-D. A ona mi je teraz najdôležitejšia...
face.png
29/4/15, 20:47:49
Ahojte,kojím,moja váha je 87kg,do pôrodnice som išla ako 85kg,po pôrode som mala 78,ako pred otehotnením...schudla som na 64kg.a teraz nie & nie schudnút...je to tým,že kojím?mamá má 16mes.Dakujem
face.png
6/1/15, 11:00:58
Ja som cvicila a normalne kojila a ked sa mi zdalo ze mam menej mlieka tak som si dala senovku a po nej sa mi nehorazne nalievali prsia.samozrejme ze som ale nehladovala jedla som zdravo a pravidelne.
face.png
6/1/15, 09:48:15
Ja som pribrala 18 a pôrodom išlo dole iba 7 :o(.... ešte sa chcem spýtat , nebol problém s kojením? mala si stále dost mlieka ? alebo si nakojila a potom cvičila a mala odstup pri dalšiom kojení hmm? dakujem


Najnovšie
  Júnovky 2023
  Novembrovky 2023
  Decembrovky 2023
  Januárovky 2024
  Februárovky 2024
Obľúbené
  Čínsky kalendár
  Fetálna váha a dľžka
  Výpočet BMI
  Všetky Diskusie
  Decembrovky 2022
  Jonášová metóda
  Čínska metóda
  10. Týždeň
  UK
  31. Týždeň
  7. Týždeň
  Ako otehotnieť
  1. Týždeň
  14. Týždeň
  9. Týždeň
  Pôrod 2. fáza a epiziotómia
  Oznámenia tehotenstva
  41. Týždeň
  40. Týždeň
  39. Týždeň
  38. Týždeň
  37. Týždeň
  36. Týždeň
  35. Týždeň
TOPlist