TK
Ak by ste otehotnela dnes 16/1/2021, dátum pôrodu bude okolo 9/10/2021.

| More

  Domov
  Prihlásenie
  Všetky Diskusie
  Galéria
  Otehotnenie
  Prvý Trimester
  Druhý Trimester
  Tretí Trimester
  Pôrod
  Termíny Pôrodu
  Bábatko
ZDRAVIE
Výpočet BMI
Šiesta choroba
Piata choroba
H1N1 Chrípka
STD


2. Týždeň

1. Trimester 33% 1. Trimester
2. Trimester 33% 2. Trimester
3. Trimester 34% 3. Trimester
0%
Admin
Admin
..

..

..

..

Vlož foto
1. Trimester - 2. Týždeň (1. Mesiac). Upravené pre mobilnú verziu www.LoveYou.sk. Ešte stále nie ste tehotná, ale stane sa tak na konci tohoto týždňa. Vaše telo sa pripravuje, výstelka maternice dozrieva a je pripravená na prijatie oplodneného vajíčka. Ak by sa tak nestalo (ale my vieme, že sa tak stane), neoplodnené vajíčko zanikne a stratí sa v normálnom výtoku a Vy dostanete bežnú menštruáciu..

Ale v našom prípade sa okolo 14 dňa vajíčko uvoľní z vaječníka, bude takmer vystrelené do chápadiel vajíčkovodu a pomocou najrôznejších riasiniek a iných pohybových mechanizmov bude transportované smerom do maternice. Toto celé zaberie len niekoľko hodín. Vajíčko je pripravené na stretnutie s mnohými miliónmi zbojníkov, ale len jeden z nich bude ten pravý.

Takže na konci tohoto druhého týždňa naznačíte Vašej drahej polovičke, že je čas mať bábätko. Vykonajú sa potrebné úkony a prežijete nezabudnuteľnú noc, deň, podvečer a pre istotu ešte aj ráno. Orgazmus šancu na oplodnenie zvyšuje.

Pri orgazme sa čípok sťahuje a ponára svoj otvor do priehlbeniny na konci vagíny, kde sa obvykle usadí obrovské množstvo spermií a týmito pohybmi a kontrakciami nasáva spermie do maternice. Tá sa tiež rytmicky sťahuje čím uľahčuje pohyb spermií smerom do vajcovodov.

A teraz to príde. Na vajíčko vo vajcovode (alebo už v maternici) zo všetkých strán zaútočia 23 chromozómoví bičíkovci od tvojej drahej polovičky. Vajíčko kuká dokola a zapáči sa mu ten najsilnejší a najkrajší bičíkovec. Tomu povie áno, a ten sa prevŕta cez stenu vajíčka a obnaží svoj obsah.

23 otcových a 23 maminých chromozómov sa spojí a nový život práve začína

Prvý Týždeň Tretí Týždeňface.png
18/2/14, 23:11:06
Ahoj cakat kazdy mesiac na vysledok,,,ci sa uz onec podarilo otehotniet ,,,,v marci zase budem urcite sklamana ,,,,uff som toho cakania unavena a tie tehotenske naznaky ma zdrcuju
face.png
18/2/14, 16:12:17
Co nevladzes?
face.png
17/2/14, 23:13:19
Kaslem na vsetko uz nevladzem


TOPlist