TehotenskáKalkulačka.sk

  Prihlásenie
  Registrácia
  Domov
  Mobil
  Všetky Diskusie
  Galéria
  Otehotnenie
  1. Trimester
  2. Trimester
  3. Trimester
  Pôrod
  Pôrodnica
  Bábatko
Ultrazvuk
Magnetická Rezonancia
ZdravieAko otehotnieťMaria siklienkova
Maria siklienkova
..
Libusa
Libusa
..

..

..

Vlož foto
Ako otehotnieť je veľmi častá otázka a veľký problém. Väčšina párov sa pokúša praktizovať plánované rodičovstvo, čo znamená počať bábatko vtedy, keď sú na to najvhodnejšie podmienky. Preto existuje antikoncepcia, tá však nikdy nie je 100% (Viď náš článok Ako neotehotnieť).

Niektoré ženy sa však pokúšajú otehotnieť dlhý čas a to bez výsledku. Preto prinášame základny prehľad metód, ktoré popisujú kedy je najvyššia šanca otehotnieť.

Kalendárna metoda:
V prípade, že ste zdravá a máte pravidelný cyklus, vyrátajte si kedy je najvyššia pravdepodobnosť ovulácie podľa našej kalkulačky. U väčšiny žien to býva v strede cyklu. U pravidelného cyklu (28 dní) najvyššia pravdepodobnosť ovulácie bude medzi dňami 12 až 16 rátané od prvého dňa poslednej menštruácie. Preto si načasujte oplodňovací akt do týchto dní (Viď náš článok o druhom týždni tehotenstva).

Menštruačný cyklus ma 3 fázy:
- Nefertilná fáza: pred ovuláciou
- Fertilná fáza: obdobie 5 až 7 dní v strede cyklu - niekoľko dní pred a 1 deň po ovulácii
- Nefertilná fáza: viac ako 24 hodín po ovulácii

Bazálna teplota:
Meranie bazálnej teploty nie je veľmi spoľahlivá metoda určovania ovulácie (uvoľnenie vajíčka z vaječníka). Bazálna teplota sa meria každé ráno, v rovnakom čase, predtým ako vstanete z postele. Zvyšuje sa približne o 0.5 az 1 stupeň Celzia s ovuláciou. Keďže poslednú bazálnu teplotu ste si merala pravdepodobne pred 24 hodinami, nevieme presne kedy ovulácia nastala ak je dnes ráno vyššia o 0.5 az 1 stupeň Celzia. Mohla nastať kedykoľvek medzi 1 až 23 hodinami. Keďže vajíčko prežíva mimo vaječníka iba 24 hodín, môže byť dnes ráno už neskoro na úspešné oplodnenie. Bohužiaľ meranie bazálnej teploty častejšie ako jeden krát denne sa nedoporučuje pretože teplota ľudského tela kolíše počas dňa podľa toho čo robíme (pohyb, jedlo, práca a podobne). Preto treba používať aj iné metody a kombinovať ich spolu.


Meranie bazálnej teploty v kombinácii s výpočtom plodných dní zvýši pravdepodobnosť otehotnenia. Takže, ak ste dnes práve v dňoch 12 až 16 počítaných od prvého dňa poslednej menštruácie (za predpokladu 28 dňového cyklu) a dnes ráno je Vaša bazálna teplota približne o 0.5 až 1 stupeň Celzia vyššia, pravdepodobne nedávno prebehla ovulácia a Vy ako pár, by ste mali mať za sebou už niekoľko dní práce na Vašom bábatku. Ako spomíname vyššie, Vaše vajíčko má životnosť iba okolo 24 hodín, preto je dôležité aby sa počas tejto doby stretlo s partnerovou spermiou. Spermie sú schopné prežiť 2 až 4 dni v cervikálnom moku. Preto doporučujeme začať skúšať otehotnieť už 2 až 4 dni pred ovuláciou, počas nej a hlavne 24 hodín po ovulácii. Zbierajte na to sily niekoľko dní pred tým :-) Napriek tomu je však šanca že otehotniete, len 85%.

Ovulačná metoda:
Táto metoda je založená na pozorovaní cervikálneho výtoku a konzistencie čípku.
- Pomenštruačný výtok je buď žiadny alebo len minimálny; čípok je tvrdý, zavretý a vtiahnutý
- Predovulačný výtok je žltý alebo biely, lepkavý; čípok je mäkký, pootvorený a vlhký
- Ovulačný výtok je čistý až priezračný, naťahovací a lepkavý; čípok je mäkký, pootvorený a vlhký
- Postovulačný fertilný výtok je hustý, nepriezračný, lepkavý; čípok je mäkký, pootvorený a vlhký
- Postovulačný nefertilný výtok je minimálny alebo žiadny; čípok je tvrdý, zavretý a vtiahnutý

Nezabudnite, že na bábatko treba dvoch. Zdravé vajíčko od mamy a zdravé spermie od otca. Mužská neplodnosť je častejšia ako sa všeobecne predpokladá. Obzvlášť muži, ktorí požívajú nadmerné množstvo alkoholu majú výrazne znížené množstvo aktívnych spermii. Preto, ak nemôžete otehotnieť po dobu 1 roka, je potrebné vykonať aj analýzu partnerovej spermy.


Najčastejšími príčinami infertility (neplodnosti) u žien sú anatomické abnormality. Tieto môžu byť vrodené alebo získane. Získane sú väčšinou výsledkom infekcií pohlavných ciest (kvapavka, chlamýdia, syfilis) alebo sú spôsobené manipuláciami v maternici ako napríklad pri umelom prerušení tehotenstva.

Napriek všetkej vede však mnohokrát nevieme nájsť žiadnu príčinu infertility.

Ak sa Vám na základe doporučení z našeho článku podarilo otehotnieť budeme radi ak nám o tom dáte vedieť.

Ako neotehotnieť?Ako Otehotniet


face.png
6/2/22, 10:07:57
Ahojte som v 6t+5 . V 5t som začala krvácať a musela som byť hospitalizovaná , chcela som sa spýtať či ste niektorá bola na tom rovnako a či nakoniec všetko dobre dopadlo. Doktor mi dal kontrolu 23.2. Povedal, že je zatiaľ všetko v poriadku ale aj tak som sa chcela spýtať či niektorá z Vás nemala takýto problém ako ja .
face.png
29/10/21, 10:01:23
Preco nemôzem bit tehotna poradite mi prosim vas .
face.png
29/10/21, 10:00:22
Ahojte Lenka Poradite mi stehotenstvom ked ste gynekologicka , lebo ja nemozem otehotniet .
face.png
29/10/21, 09:57:43
Preco nemozem otehotniet ? Mozete mi poradit .
face.png
6/10/21, 22:37:29
Ahoj lenka som gynekologička rada poradím s tehotenstvom
face.png
17/9/21, 11:15:20
Mám 44 rokov a z manželom túžime po dieťatku l Minulý rok som podstúpila kyretaz a doposiaľ stále nič teraz mi meškala ms 9 dní ale tehu test ukázal negatívny..a dnes ms prišla ale úplne slabunka. Prosím vie mi niekto poradiť ďakujem.
face.png
15/4/21, 21:39:37
Lenka pre mna
Chcem biť tehotná
face.png
24/3/21, 07:40:18
Seriózní a rychlá půjčka Vážná nebankovní půjčka od 40 000 do 45 000 000 Kč, kde není třeba ručit nemovitostí. Je vyžadován pravidelný měsíční příjem a státní občanství České republiky. Osobní přístup ke každé aplikaci. Zaručuji vám rychlá a seriózní jednání. Celá půjčka, i se splácením finančních prostředků, do 24 hodin.bv Půjčku můžete také použít ke konsolidaci svých závazků. Vysoká propustnost schválených aplikací. Kontaktujte mě prosím: obermajerjosef701@gmail.com
admin
1/2/21, 11:47:44
Dobry den, Vase clenstvo sme zrusili. Prajeme pekny den. TehotenskaKalkulacka.sk
face.png
1/2/21, 10:41:57
Prosím ako zrusim clenstvo?


Najnovšie
  Júnovky 2023
  Novembrovky 2023
  Decembrovky 2023
  Januárovky 2024
  Februárovky 2024
Obľúbené
  Čínsky kalendár
  Fetálna váha a dľžka
  Výpočet BMI
  Všetky Diskusie
  Decembrovky 2022
  Jonášová metóda
  Čínska metóda
  10. Týždeň
  UK
  31. Týždeň
  7. Týždeň
  Ako otehotnieť
  1. Týždeň
  14. Týždeň
  9. Týždeň
  Pôrod 2. fáza a epiziotómia
  Oznámenia tehotenstva
  41. Týždeň
  40. Týždeň
  39. Týždeň
  38. Týždeň
  37. Týždeň
  36. Týždeň
  35. Týždeň
TOPlist