TehotenskáKalkulačka.sk

  Prihlásenie
  Registrácia
  Domov
  Mobil
  Všetky Diskusie
  Galéria
  Otehotnenie
  1. Trimester
  2. Trimester
  3. Trimester
  Pôrod
  Pôrodnica
  Bábatko
Ultrazvuk
Magnetická Rezonancia
Zdravie23. Týždeň
Marcella
Marcella
23tt....babulka..
Marcella
Marcella
23tt...nasa las..
Daniela
Daniela
náš anjelik e..
Aron
Aron
..

Vlož foto Všetky fotky (7) Fotomontáž
2. Trimester - 23. Týždeň (6. Mesiac). V 23. týždni bábätko váži už okolo 500 gramov. Konečne dosiahlo váhu, ktorú si už môžete predstaviť, 1/2kg je už cítiť. Je dlhé asi 28-29 cm a je to meranie od hlavy po päty. To je už veľkosť malej bábiky a bábätko sa podobá na malého človiečika.

Maternica sa dá nahmatať cca 3 cm nad pupkom. Doteraz ste pribrala asi okolo 7 až 9 kg. Občas môžete cítiť falošné kontrakcie, ktoré nazývame Braxton-Hicks kontrakcie. Nemali by byť bolestivé a tiež nemajú byť pravidelné. Tieto kontrakcie sú v podstate tréningom maternice a Vášho tela na očakávaný pôrod. Počas ďalšieho tehotenstva sa môžu zosilovať, ale opakujeme, nie sú bolestivé a neprichádzajú v pravidelných intervaloch. Ak máte kontrakcie, ktoré prichádzajú každých 7-12 minút, treba ísť do nemocnice, pretože sa môže jednať o predčasný pôrod. Braxton-Hicks kontrakcie môžete cítiť, keď si položíte ruku na bruško. Cíti ich aj bábätko, ale asi tak, ako keď Vy idete na dobrú masáž.

Bábätko ukladá stále viac tuku ale telíčko je stále červené a zvráskavené. V tomto momente sa vytvára viac kože ako tuku, preto sa zdá, že bábätko jej má nadbytok. Mala by ste cítiť pohyby v brušku, ale aj kopance a kotrmelce. Bábätko občas môže kopnúť aj do Vášho močového mechúra, čo môže spôsobiť čiastočný únik moču. Ručičkami sa dotýka vlastného tela, a hra sa aj s pupočníkom. Stále silnejšie cucá svoj palec. Zasa je to tréning na reálny život. Môže sa mu aj čkať. Budete to pociťovať ako malé pravidelné pohyby. 23 týždňové bábätko v brušku aj zíva.


Ako píšeme v predchádzajúcom článku, mozog sa vyvíja úžasnou rýchlosťou. V tomto momente je dôležité, aby malo Vaše telo dostatočné zásoby nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú pre zdravý vývin mozgu zásadne. Tieto sa nachádzajú hlavne v rybách, ale aj v rôznych doplnkoch výživy pre tehotné ženy. Takisto sa nachádzajú v niektorých kojeneckých výživách. Na túto tému pripravíme celý článok, pretože je naozaj pomocou rôznych štúdií dokázané, že pri dostatočnej zásobe týchto kyselín v maminom tele a neskôr vo výžive kojenca, sa zlepšuje zrak dieťaťa a zvyšuje sa IQ.

Ako bábätko v brušku rastie, jeho priestor so pomaly zmenšuje. To sa prejaví spomalením pohybov, ale až niekedy po 30. týždni.

V prípade extrémne predčasného pôrodu v 23. týždni už existuje šanca, že bábätko prežije, za predpokladu pôrodu vo vysoko špecializovanom centre a umiestnením bábätka do novorodeneckej jednotky intenzívnej starostlivosti. Úmrtnosť je však stále veľmi vysoká. Nedostatok tuku je dôvod neschopnosti udržovať telesnú teplotu, ak sa bábätko narodí predčasne, a preto sú tieto bábätká v inkubátoroch. Okrem neschopnosti regulovať telesnú teplotu sú však pri predčasnom pôrode ďalšie veľmi závažné komplikácie ako nezrelosť pľúc a možné krvácanie do mozgu.22. Týždeň 24. TýždeňDvadsiatytreti Týždeň


face.png
21/7/20, 10:38:03
Ahoj Tani ja som sa bála takisto ale je všetko v poriadku ja mam placentu v predu tak som necítila pohyby a bála som sa riadne no teraz necítim pravidelne ale cítim už kopance ký menšie ja som zatiaľ pribrala 7kilov ..
face.png
27/6/18, 13:18:58
Ahojte baby :) ja som prvorodička a mám aj strach niekedy,som v 23 týždni tehotenstva a vôbec neni ani vidno že by som bola tehulka .. Mám aj obavy ale doktorka hovorí že dieťatko je v poriadku. Necítim ani kopančeky aleiba také malé pretáčanie sa . a Bruško vôbec nikde mali ste aj vy taký strach ???
face.png
26/3/18, 14:38:31
Ahojte,ja zacinam 22.tyzden a nepribrala som nic,prave naopak od zaciatku tehu som schudla 8kg ale uz sa to stoplo a myslim ze to pojde zase hore :)
face.png
20/2/18, 08:32:20
Dada pre Petra
Ahoj, aj ja som 23.tyzden, pribrala som 10 kg :( Je to moje 2.tehotenstvo. Uz aj trpim na vysoky krvny tlak rovnako ako pri prvom tehu, tak beriem lieky...no snad to dotiahneme do uspesneho konca.
face.png
27/1/18, 23:01:08
Ahojte baby. Som tu nová;) som 23tt. Čakáme druhé babo. Bude to chlapcek. Jedného už doma máme ;) no a pribrala som 9kg. Darí sa mi jesť zdravšie, no naliata vodou som riadne. Už začínam opuchat ako pri prvom ;/
face.png
8/10/17, 22:38:25
Ja som teraz 22+3 tehu a zatiaľ som pribrala 2 kilá najprv som dve kilá schudla a dve kilá pribrala uvidím teraz v poradni koľko som pribrala a je to individuálne ja som nikdy nebola chudá a pri prvom tehotenstve som pribrala 9kil teraz neviem koľko priberiem čakala som valibuka a syn keď sa narodil mal 2650g a 47cm. A čo sa tíka bruška mám ho teraz ako by tam mali byť dve alebo mesic pred pôrodom. Ale to môže byť aj tím že bábo je uchytené v predu a veľa plodovej vody. Dievčatá už len to doklepať do úspešného konca a kilá navyše čo budú vychodime prechádzkami čo bojíte.
face.png
14/7/17, 11:35:07
Ja som v 22t a pribrala som 3 kg. A stravujem sa úplne normálne. V 1. tehu som pribrala 12kg v druhom 6kg :)
face.png
17/6/17, 17:47:16
Iva pre mirec
Ahoj aj moja mala ma 10 mesiacov a schudla som uz o 3 kg menej mam ako pred tehu a pocas tehu som pribrala 15kg. takze 18kg dole za 8 mesiacov lebo posledne 2 mesiace uz vaha stoji
face.png
17/6/17, 17:31:36
Mirec pre Vava
Ja som pribrala pri dcere 25 z toho 13 bola cista voda co opadla do tyzdna od porodu takze realne som pribrala len 12kg.... no ale ako si to urobil ze sa ti podarilo zhodit do pol roka... moja ma 10m a nezhodila som nic.. a to mi povedali ze kojenim to zhodim ... ani polkila nic... ani ked nejem vela stale ta ista vaha... ako ja som vzdy mala problem schudnut no myslela som ze toto bude ine asi som ssa nadejala zbytocne a zase to budem muset vsetko pracne oddriet :D
face.png
16/6/17, 22:23:31
Simik pre All
Som 22tt +3 a pribrala som pol kila aj ked sa mi zda ze aspon 10 😃 pohyby su uz statocne 😊


Najnovšie
  Júnovky 2023
  Novembrovky 2023
  Decembrovky 2023
  Januárovky 2024
  Februárovky 2024
Obľúbené
  Čínsky kalendár
  Fetálna váha a dľžka
  Výpočet BMI
  Všetky Diskusie
  Decembrovky 2022
  Jonášová metóda
  Čínska metóda
  10. Týždeň
  UK
  31. Týždeň
  7. Týždeň
  Ako otehotnieť
  1. Týždeň
  14. Týždeň
  9. Týždeň
  Pôrod 2. fáza a epiziotómia
  Oznámenia tehotenstva
  41. Týždeň
  40. Týždeň
  39. Týždeň
  38. Týždeň
  37. Týždeň
  36. Týždeň
  35. Týždeň
TOPlist