Moje
Otehotnenie
1. Trimester
2. Trimester
3. Trimester
Pôrod
Bábatko
Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk


Moje
Otehotnenie
1. Trimester
2. Trimester
3. Trimester
Pôrod
Bábatko
Zdravie

  Tehuľky nad 35 rokov
Diskusné fórum pre mamičky vo veku nad 35 rokov. Tehotenstvo vo veku 35 rokov a viac sa považuje za viac rizikove z dôvodu častejšieho výskytu vrodených vývojových vad. Takýmito vadami sú napríklad chromozomálne aberácie ako Downov syndrom (Trizomia 21), Edwardov syndrom (Trizomia 18), Patau syndrom (Trizomia 13), otvorené defekty neurálnej trubice alebo otvorené defekty brušnej dutiny a podobne.

Preto mamičky vo veku 35 rokov a viac prechádzajú prísnejším skríningom a vyšetreniami. Medzi tieto vyšetrenia patrí napríklad odber choriových klkov placenty na začiatku tehotenstva. Toto vyšetrenie bohužiaľ môže mať za následok prerušenie tehotenstva preto je určené len ženám, ktoré chcú mať absolútnu istotu, že ich bábatko je v poriadku. Jedná sa o genetické vyšetrenie preto po potvrdení normálneho vyšterenia je pravdepodobnosť, že sa Vám narodí zdravé dieťatko veľmi vysoká.

Ďalšími doporučenými vyšetreniami sú kombinovaný test na vyštrenie nuchálnej translucencie plodu, amniocentéza (odber plodovej vody) a ultrazvuk. Viac sa môžete o skríningu dočítať v našom článku Prenatálny skríning.Moje
Otehotnenie
1. Trimester
2. Trimester
3. Trimester
Pôrod
Bábatko
Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk | @ | |