TehotenskáKalkulačka.sk

  Prihlásenie
  Registrácia
  Domov
  Mobil
  Všetky Diskusie
  Galéria
  Otehotnenie
  1. Trimester
  2. Trimester
  3. Trimester
  Pôrod
  Pôrodnica
  Bábatko
Ultrazvuk
Magnetická Rezonancia
ZdravieH1N1 Chrípka
Vlož foto
Tento článok o H1N1 chrípke, sa týka hlavne detí vo veku od 6 mesiacov až 6 rokov. Všetky deti nad 6 mesiacov by mali byť zaočkované proti H1N1 (prasačej) chrípke, takisto ako aj proti sezónnej chrípke. Očkovanie nie je doporučené pre deti mladšie ako 6 mesiacov. Zaočkovaní by mali byť rodičia detí mladších ako pol roka. Očkované by mali byť aj všetky tehotné ženy od druhého trimestra tehotenstva a to dvoma vakcínami, proti H1N1 a aj sezónnej chrípke. Takmer všetky prípady chrípky sú v tomto momente H1N1 chrípky. Väčšina prípadov má však mierny priebeh a nevyžaduje lekársku starostlivosť ani antivirálne lieky.

Protilátky proti chrípke sa v ľudskom tele vytvoria približne 10 dní po očkovaní. To znamená, že zaočkovaný organizmus je chránený proti nákaze chripkou približne 2 týždne po vakcinácii. Vírus chrípky je známy jeho schopnosťou rýchlej obmeny (mutáciou). V prípade zmeny vlastností vírusu, očkovanie stráca účinnosť. Do dnešného dna však vírus H1N1 nezmutoval a preto vakcinácia je stále účinná.

Liečba chrípky H1N1 je taká istá ako "normálnej" chrípky. Liečba by mala začať do 48 hodín od objavenia sa príznakov. Horúčka (nie každá chrípka musí byť sprevádzaná horúčkou), kašeľ, bolesti svalov a celého tela, bolesť hrdla, bolesť hlavy, plný nos, zvracanie, únava sú počiatočné príznaky chrípky. Komplikáciou môže byť zápal pľúc, ktorý sa lieči v nemocnici antibiotikami a ohrozené môžu byť hlavne deti. Účinné lieky proti chrípke sú Oseltamivir (Tamiflu) a Zanamavir (Relenza) v prípade že sú podané do 48 hodín od objavenia sa symptomov.

md

Chripka


face.png
28/11/11, 09:37:16
Ockovacie obdobie
face.png
9/8/11, 15:31:32
Nedala by som sa zaockovat v tehu ani pocas kojenia ani babo by som nedala zaockovat.. prasacia chripka je "nova", ako je mozne, ze je hned k nej vakcina??? a co x-rocna testovacia faza?? chripka je mutujuci virus.. meni sa, ja osobne som proti jej ockovaniu, skor mi to pripada ako dobry biznis pre zaujmove skupiny..


Najnovšie
  Júnovky 2023
  Novembrovky 2023
  Decembrovky 2023
  Januárovky 2024
  Februárovky 2024
Obľúbené
  Čínsky kalendár
  Fetálna váha a dľžka
  Výpočet BMI
  Všetky Diskusie
  Decembrovky 2022
  Jonášová metóda
  Čínska metóda
  10. Týždeň
  UK
  31. Týždeň
  7. Týždeň
  Ako otehotnieť
  1. Týždeň
  14. Týždeň
  9. Týždeň
  Pôrod 2. fáza a epiziotómia
  Oznámenia tehotenstva
  41. Týždeň
  40. Týždeň
  39. Týždeň
  38. Týždeň
  37. Týždeň
  36. Týždeň
  35. Týždeň
TOPlist