Domov
    Galéria
    Otehotnenie
    Prvý Trimester
    Druhý Trimester
    Tretí Trimester
    Pôrod
    Bábatko
    Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk
    Domov
    Galéria
    Otehotnenie
    Prvý Trimester
    Druhý Trimester
    Tretí Trimester
    Pôrod
    Bábatko
    Zdravie

TK live: Posledný výpočet

Tehotenstvo podľa týždňov
Rozeola infantum, exantéma subitum, 6. choroba, HHV-6 sú všetko rôzne názvy pre jednu detskú chorobu. Je veľmi častá preto sme sa rozhodli ju v krátkosti popísať a pomôcť mamám pri je diagnóze.

Choroba začína vysokou horúčkou, ktorá obyčajne trvá 3 dni. Vrchol pozorujume na jar a na jeseň, v prvých 4 rokoch dieťaťa, najčastejšie sa vyskytuje u detí vo veku 9 až 21 mesiacov.

Klasický príklad: 1 ročné bábatko s náhle vysokou horúčkou až 40 stupňov Celzia trvajúcou asi 3 dni. Počas týchto troch dní sa dieťa správa takmer normálne napriek vysokým horúčkam. Vačšinou aj dobre papá.


Na štvrtý deň horúčka kompletne ustúpi a takmer celé telo sa vyseje kožnou vyrážkou. Vyrážka je ružová, nesvrbí, začína na trupe a šíri sa na krk a končatiny. Pod tlakom prsta zbledne. Na šiji sa niekedy dá pozorovať zdurenie uzlín.

Vyrážka postupne vybledne a zmizne. Očakáva sa úplné uzdravenie bez následkov. Na kontrolu horúčky sa obyčajne doporučuje acetaminofen alebo ibuprofen. Aspirin je nevhodný a kontraindikovaný pre všetky deti. Pre viac informácií kontaktujte prosím svojho lekára.

Ďalšie obrázky
Všetky diskusie
21/11/17, 10:26:37
...
Pokiaľ nemá človek zníženú imunitu, tak sa nenakazíte (čítala som v článku http://blog.mimulo.sk/siesta-detska-choroba/). Väčšinou sme túto chorobu prekonali už v detstve.
20/9/17, 09:37:12
Lucia Malena001
...
Ahoj, Neterka? ved ak si s nou bola raz riziko nakazy je male, mne to prekonala dcerka teraz ked som bola v 11tt a sme obe OK, netreba mat z toho des... vacsian z nas to v detstve prekonala
7/2/17, 18:59:40
...
Ahojte... som v 18.tt , neterka prekonala 6. chorobu... môže sa ma to nejako dotknúť, na nete sa píšu rôzne články... samozrejme pôjdem aj k lekárovi... ale som nervózna. Vďaka za radu....

TehotenskáKalkulačka.sk | Kontakt | Reklama